Koolimaja


Arhitekt Must ideekavandi "Hõbenool" järgi Akadeemia tee 25 kinnistule rajatud koolihoones on mugavalt ruumi 1080 õpilasele ja 120 õpetajale. Hoone suletud netopind on 8066 ruutmeetrit ning tegemist on liginullenergia ehk A-energiaklassi hoonega.

Kooli õppetegevus toimub kahes mahukas hoones. Kolmnurkses hooneosas paiknevad õpperuumid ning kandilises hooneosas spordiruumid. Hooneosad on ühendatud maastikku peidetud esimese korruse abil, millest liigub üle kergliiklustee Tehnopoli ja Mustamäe trolli lõpp-peatuse vahel.

Image
MURGi hoone koos spordihoone ja õuealaga
Hõbenool - Silver Arrow
  • Noolja vormiga peahoone kannab koondnime ’’Hõbenool’’ ning on kujundatud hõbedaselt metalse kosmoselaeva laadis sõidukina, mis justkui hõljub esimese korruse sise- ja välismaastiku kohal, olles valmis startima avastusretkedele tundmatusse. 
  • Linnaliselt paigutub Hõbenool Akadeemia tee äärsete teadusasutuste rütmi ning hoonete vaheline liikumistee on kujundatud Tehnopoli linnaku Mustamäe poolseks väravaks. 
  • Hoone arhitektuur juhindub kooli tehnika kallakust ja on inspireeritud ulmelistest horisontidest, mille poole tehnoloogia abil püüelda. Hõbenool sümboliseerib võimekust - kiirust, täpsust ja teravust.