15. septembril toimus esimene liikumispäev


18.09.2023
Image
Liikumispäeva kogunemine MURGis

15. septembril toimus Mustamäe riigigümnaasiumi esimene liikumispäev, mille raames külastas koolipere Astangu militaarrajatisi.

Liikumispäev oli korraldatud orienteerumise ja loodusmatka vormis ning seiklmisel oli kooliperele abiks rakendus Loquiz. Päeval osalesid nii õpilased kui ka kooli töötajad ning matka käigus rakendati ka septembri esimestel nädalatel omandatud teadmiste teooriat.

Astangul asub üks atraktiivsemaid ja ulatuslikumaid 20. sajandi alguse militaarmälestisi Tallinnas. Peeter Suure sadama ehitamisel plaaniti Astangule ehitada Peeter Suure merekindluse peapositsiooni Tallinna mererinde laskemoonalaod. Ladude ühendamiseks merekindluse teiste osadega rajati kitsarööpmeline raudtee, millest tänapäevani on säilinud jäljed raudteetammist TTÜ staadioni ja Ehitajate tee Nõmmelt laskuva lõigu naabruses. Ehitus lõpetati rahapuuduse tõttu juba samal aastal. Teise maailmasõja lõppedes kohandas Balti laevastik osa tunneleid uuesti miiniladudeks. Tunneleid üritati taas laskemoonalaona kasutusele võtta Nõukogude ajal. Tänaseks on tunnelid arhitektuurimälestisena muinsuskaitse alla võetud.

Tervisele pööravad tähelepanu ka MURGi koostööpartnerid: koostöö Rimi Eestiga toob igal reedel koolipere  lauale maitsva ja tervisliku vahepala. Sügisel käivitub lisaks smuutireede projekt, mille raames saavad õpilased tänu Rimi Eesti puuviljadele tervislikke smuutisid valmistama hakata.

Uudised


Image
kosmonaut
26.09.2023
Algab MURGi karikas

Algab MURGi karikas

Avapaugu saab klassidevaheline võistlus MURGi karikas, mille eesmärk on kaasata aasta jooksul kõigi...
Image
Klavani külalisloeng
25.09.2023
MURGi liikumisnädalal andis külalisloengu jalgpallur Ragnar Klavan

MURGi liikumisnädalal andis külalisloengu jalgpallur Ragnar Klavan

Septembrikuu liikumisnädala raames MURGi tutvustas MURGi kooliperele oma karjääri Eesti...
Image
Klaaskunstiteos "Voog"
25.09.2023
MURGi aulat ilmestab Maret Sarapu klaaskunstiteos

MURGi aulat ilmestab Maret Sarapu klaaskunstiteos

Mustamäe riigigümnaasiumi avatud aulat ilmestab klaasikunstniku Mart Sarapu teos “Voog”. 21 kavandi...