15. septembril toimus esimene liikumispäev


18.09.2023
Image
Liikumispäeva kogunemine MURGis

15. septembril toimus Mustamäe riigigümnaasiumi esimene liikumispäev, mille raames külastas koolipere Astangu militaarrajatisi.

Liikumispäev oli korraldatud orienteerumise ja loodusmatka vormis ning seiklmisel oli kooliperele abiks rakendus Loquiz. Päeval osalesid nii õpilased kui ka kooli töötajad ning matka käigus rakendati ka septembri esimestel nädalatel omandatud teadmiste teooriat.

Astangul asub üks atraktiivsemaid ja ulatuslikumaid 20. sajandi alguse militaarmälestisi Tallinnas. Peeter Suure sadama ehitamisel plaaniti Astangule ehitada Peeter Suure merekindluse peapositsiooni Tallinna mererinde laskemoonalaod. Ladude ühendamiseks merekindluse teiste osadega rajati kitsarööpmeline raudtee, millest tänapäevani on säilinud jäljed raudteetammist TTÜ staadioni ja Ehitajate tee Nõmmelt laskuva lõigu naabruses. Ehitus lõpetati rahapuuduse tõttu juba samal aastal. Teise maailmasõja lõppedes kohandas Balti laevastik osa tunneleid uuesti miiniladudeks. Tunneleid üritati taas laskemoonalaona kasutusele võtta Nõukogude ajal. Tänaseks on tunnelid arhitektuurimälestisena muinsuskaitse alla võetud.

Tervisele pööravad tähelepanu ka MURGi koostööpartnerid: koostöö Rimi Eestiga toob igal reedel koolipere  lauale maitsva ja tervisliku vahepala. Sügisel käivitub lisaks smuutireede projekt, mille raames saavad õpilased tänu Rimi Eesti puuviljadele tervislikke smuutisid valmistama hakata.

Uudised


Image
pidu
14.06.2024
Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Vabadele kohtadele G2 astmes saab kandideerida 13.-21. juunini. G2 vastuvõtu eelduseks on otsus...
Image
ühistants aktusel
13.06.2024
MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURGi koolipere tähistas meeleoluka ja vabas vormis aktusega oma esimese õppeaasta lõppu. Aktusel...
Image
Täname teid!
11.06.2024
Täname teid!

Täname teid!

„Aeg ei loe midagi. Üks päev võib tähendada palju, ja hulk aastaid mitte midagi. Ainult seal, kus...