Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga


08.06.2023
Image
Liikuma Kutsuv Kool

Mustamäe riigigümnaasium on ühinenud Tartu Ülikooli Liikumislabori loodud programmiga Liikuma Kutsuv Kool, mille eesmärk on kujundada Eestis liikumissõbralikku koolikultuuri. MURG osaleb seni vaid põhikooliastet kaasanud projektis pilootgümnaasiumina ning on ühtlasi järjekorras kahesajas liituja, kes noori tervislikku liikumist harrastama suunab. 

MURG eesotsas koolijuhi Raino Liblikuga rõõmustab, et nüüdsest saavad programmi raames MURGis liikuma kutsuda ka gümnaasiumiealisi noori. “Heaolu temaatika on meie rajatava kooli jaoks väga oluline ning liikumine tähtis teema ka gümnasistidele. Meie kaasaegne õppeprogramm keskendub kõigele muule lisaks noorte liikumis- ja toitumisharjumuste parandamisele ning on seotud meie suurema heaoluvaldkonna strateegiaga” kommenteeris Liblik. Mustamäe riigigümnaasiumi heaolustrateegia hõlmab tervislikku toitumist ning nii füüsilise kui vaimse tervise hoidmist. Heaoluvaldkonda suunab ja veab eest juhtõpetaja Piret Klooren. 

Liikuma Kutsuv Kool on haridusuuendusprogramm, mis on sündinud Tartu Ülikooli liikumislabori ja Eesti koolide koostöös ja mille sihiks on kujundada Eestis liikumissõbralik koolikultuur. Tartu Ülikooli liikumislabor koondab liikumis-, tervise-, haridus- ja sotsiaalteadlasi ning valdkonna eksperte. Labor teeb uuringuid, arendab ja katsetab meetodeid ja tööriistu, koolitab ning teeb koostööd koolide ja partneritega nii avalikus kui vabasektoris. 

Uudised


Image
kosmonaut
26.09.2023
Algab MURGi karikas

Algab MURGi karikas

Avapaugu saab klassidevaheline võistlus MURGi karikas, mille eesmärk on kaasata aasta jooksul kõigi...
Image
Klavani külalisloeng
25.09.2023
MURGi liikumisnädalal andis külalisloengu jalgpallur Ragnar Klavan

MURGi liikumisnädalal andis külalisloengu jalgpallur Ragnar Klavan

Septembrikuu liikumisnädala raames MURGi tutvustas MURGi kooliperele oma karjääri Eesti...
Image
Klaaskunstiteos "Voog"
25.09.2023
MURGi aulat ilmestab Maret Sarapu klaaskunstiteos

MURGi aulat ilmestab Maret Sarapu klaaskunstiteos

Mustamäe riigigümnaasiumi avatud aulat ilmestab klaasikunstniku Mart Sarapu teos “Voog”. 21 kavandi...