Mustamäe riigigümnaasium ühines Liikuma Kutsuva Kooliga


08.06.2023
Image
Liikuma Kutsuv Kool

Mustamäe riigigümnaasium on ühinenud Tartu Ülikooli Liikumislabori loodud programmiga Liikuma Kutsuv Kool, mille eesmärk on kujundada Eestis liikumissõbralikku koolikultuuri. MURG osaleb seni vaid põhikooliastet kaasanud projektis pilootgümnaasiumina ning on ühtlasi järjekorras kahesajas liituja, kes noori tervislikku liikumist harrastama suunab. 

MURG eesotsas koolijuhi Raino Liblikuga rõõmustab, et nüüdsest saavad programmi raames MURGis liikuma kutsuda ka gümnaasiumiealisi noori. “Heaolu temaatika on meie rajatava kooli jaoks väga oluline ning liikumine tähtis teema ka gümnasistidele. Meie kaasaegne õppeprogramm keskendub kõigele muule lisaks noorte liikumis- ja toitumisharjumuste parandamisele ning on seotud meie suurema heaoluvaldkonna strateegiaga” kommenteeris Liblik. Mustamäe riigigümnaasiumi heaolustrateegia hõlmab tervislikku toitumist ning nii füüsilise kui vaimse tervise hoidmist. Heaoluvaldkonda suunab ja veab eest juhtõpetaja Piret Klooren. 

Liikuma Kutsuv Kool on haridusuuendusprogramm, mis on sündinud Tartu Ülikooli liikumislabori ja Eesti koolide koostöös ja mille sihiks on kujundada Eestis liikumissõbralik koolikultuur. Tartu Ülikooli liikumislabor koondab liikumis-, tervise-, haridus- ja sotsiaalteadlasi ning valdkonna eksperte. Labor teeb uuringuid, arendab ja katsetab meetodeid ja tööriistu, koolitab ning teeb koostööd koolide ja partneritega nii avalikus kui vabasektoris. 

Uudised


Image
pidu
14.06.2024
Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Võtame vastu õpilasi vabadele õppekohtadele G2 astmes

Vabadele kohtadele G2 astmes saab kandideerida 13.-21. juunini. G2 vastuvõtu eelduseks on otsus...
Image
ühistants aktusel
13.06.2024
MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURG tähistas meeleolukalt esimese õppeaasta lõppu

MURGi koolipere tähistas meeleoluka ja vabas vormis aktusega oma esimese õppeaasta lõppu. Aktusel...
Image
Täname teid!
11.06.2024
Täname teid!

Täname teid!

„Aeg ei loe midagi. Üks päev võib tähendada palju, ja hulk aastaid mitte midagi. Ainult seal, kus...